Ugo Basile

PAM Pressure Application Measurement (pro bolest kloubů)

Code 38500UB
P.A.M. (Měření aplikace tlaku) zařízení je novým nástrojem na měření prahu mechanické bolesti. Bylo speciálně navrženo a schváleno pro výzkum artritidy, a tudíž je vhodné na hodnocení hypersenzitivity kolen a kotníků hlodavců.
Zjistit více o produktu
Ukázat další produkty
Výhody

Vlastnosti

  • Síla je aplikována přímo na kloub
  • Speciálně navrženo pro výzkum artritidy
  • Volitelný snímač tlaku tlapky

Výhody

  • Přímé měření vyvolané bolesti
  • Aplikátory jsou tvarovány pro kolena a kotníky hlodavců
  • PAM se může také používat jako ruční zařízení Randall-Selitto

Použití

Artritida je spojena s chronickou oslabující bolestí kloubů. Současné metriky na artritickou bolest u zvířat jsou nepřesné, jelikož zaznamenávají pohybovou aktivitu a rozložení hmotnosti zvířete (Barton a spol. 2007); tato metrika sice dobře koreluje s úrovní bolesti kloubů, je však složeným obrazem komplexních reakcí na bolest a poskytuje málo přesných informací o lokální stimulaci a lokálně vyvolaných reakcích.

Kvantifikace lokalizované přecitlivosti kloubů není v pokusech na zvířatech běžná, v tomto ohledu představuje zařízení PAM krok kupředu k multifakrotiálnímu měření chování souvisejícího s bolestí ve výzkumu zvířat. PAM je první nástroj navržený speciálně na aplikaci síly na kloub, který automaticky detekuje reakci zvířete.

Detailní informace najdete na stránce Ugo Basile.

Publikace

Method Paper

Acknowledgements:

The PAM device was invented and validated in the University of Edinburgh by the team of Prof. Daniel McQueen, Susan Bond and colleagues and Dr. Harry Brash, who built the first prototypes.