Open Field klece pro myši a potkany
Vlastnosti
- Vysoce kontrastní barvy, průhledné či neprůhledné stěny
- Povrch není reflexní
- Všechny součásti lze jednoduše rozebrat
- Přiměřeně drsná „teplá“ textura povrchu
- Kvalitní materiály
- K dispozici různé velikosti
Výhody
- Optimální výsledky s jakýmkoli videotracking softwarem
- Zaručuje ideální pohled kamery bez odlesků
- Snadno se čistí a skladuje
- Vybráno pro pohodlí hlodavců, neklouže
- Spolehlivé a odolné labyrinty, snadné čištění a skladování
- Specifické modely pro myši a potkany
Použití
Open Field test (OFT) byl vyvinut Calvinem S. Hallem v roce 1932. Jedná se o experiment na stanovení obecných úrovní pohybové aktivity a úzkosti u hlodavců v rámci vědeckého výzkumu, a ochotu hlodavců prozkoumávat (průzkumné chování).
Potkani a myši vykazují přirozenou averzi k jasně osvětleným prostorům, také mají potřebu prozkoumávat vnímaný ohrožující podnět. Výsledkem konfliktu těchto dvou protichůdných potřeb je úzkost. Snížená úzkost vede k většímu průzkumnému chování. Zvýšená úzkost vede k nižší pohybové aktivitě a upřednostňování okrajů prostoru.
Open Field je aréna obklopená stěnami, které brání v úniku. V moderních Open Fields se používají videokamery s příslušným softwarem k automatizaci procesu hodnocení.
Spojitosti mezi OFT a jinými testy průzkumné aktivity jako zvýšené bludiště byly analyzovány u dvou kmenů myší. Změny těchto hodnot se často používají k určení sedativních či stimulačních účinků farmakologických látek.
Method paper
- C. Hall et alia: “A Study of the Rat's Behavior in a Field. A Contribution to Method in Comparative Psychology” University of California Publications in Psychology 6: 1-12, 1932