Campden Instruments

Visual patching and imaging chamber

Code Model 7800Campden

Skládá se z hliníkové destičky na výměnu tepla, kterou vyhřívá tenké topné těleso. Tepelný výměník dodává koncentrické teplo do komory a také teplo do přiváděného perfuzátu, takže se obojí zahřívá rovnoměrně.

Zjistit více o produktu
Výhody

Vlastnosti komory

  • Snadné použití: Stačí dát na stolek mikroskopu, zapojit ovladač, připojit hadičky a zapnout
  • Nízký profil pro snadný přístup k elektrodám pod vyhřívanou čočkou objektivu, když je komora přidělaná na stojací mikroskopy
  • Ze zdroje stejnosměrného proudu nejde žádný elektromagnetický šum
  • Adaptér s prstencovým kroužkem pro všechny typy klasických a inverzních mikroskopů
  • Adaptér na 22mm krycí sklíčko nebo 35mm petriho misku
  • Laminární tok tekutin přes střed komory
  • Průtok 1ml za minutu
  • Používá se pro studie horečky při 42°C
  • Komora je potažena chemicky inertním p.t.f.e. (Teflon®), aby se zamezilo adhezi léků
  • Přívod plynu přes výměník tepla do komory pro studie hypoxie, hydrofobní p.t.f.e. brání tekutině, aby zatekla do přívodů plynu.
  • Referenční drát Ag/AgCl se jednoduše umístí do komory
  • Odvětrávané víko těsní komoru pro studie hypoxie

Vlastnosti regulátoru teploty

  • Prediktivní algoritmy (proporcionální integrální a derivační) poskytují velmi přesnou kontrolu teploty až na +/- 0.1°C
  • Ze zdroje stejnosměrného proudu nejde žádný elektromagnetický šum
  • Teplotní zpětná vazba ze dvou termistorových sond, jedna může být umístěna v komoře pro kontrolu teploty, a druhá je trvale zabudována s perfuzátorovými trubicemi v těle komory.
  • K dispozici jsou digitální i analogové datové výstupy

Detaily

The 7800 Visual Patching and Imaging Chamber sestává z hliníkové destičky tepelného výměníku vyhřívaného tenkým topným článkem. Tepelný výměník dodává koncentrické teplo do komory a také teplo do přiváděného perfuzátu, takže se obojí zahřívá rovnoměrně. Termistor, který je součástí destičky, poskytuje tepelnou zpětnou vazbu řídicímu systému. Destička má na povrchu řadu prstencových drážek pro uložení až čtyř perfuzátových trubic. Perfuzátové hadičky přivádí perfuzát do centrální komory ve velmi malých množstvích a podporují laminární proudění přes komoru.

Přívod plynu umožňuje zavedení plynu pro studie hypoxie. Plyn proudí kolem drážek a je ohříván, a následně postupuje do centrální komory radiálními drážkami. Destička výměníku tepla je na každém povrchu potažena p.t.f.e., což brání adhezi léčiv. Značná pozornost ve fázi návrhu vedla k vytvoření komory s velmi nízkým profilem, která snižuje pravděpodobnost, že jednotka bude překážet čočce objektivu a přístrojovým sondám, elektrodám atp. Vzhledem k tomu, že je jednotka velice kompaktní, byl výkon ohřívače důkladně vyvážen s tepelnou hmotou výměníku a odhadovanými požadavky na průtok perfuzátu/plynu. Jednotka by proto měla být co nejlépe chráněna před vnějšími vlivy, jako je studený průvan, otevřené dveře a okna a další prvky, které mohou způsobit neočekávané a nechtěné změny teploty.

Regulátor teploty využívá algoritmy PID (proporcionální integrální a derivační algoritmy) což umožňuje velmi přesnou kontrolu teploty perfuzátu až na +/- 0.1°C. Do centrální komory lze umístit a k ovladači připojit i druhou zpětnovazební sondu, což umožňuje určení teploty komory a případného teplotního rozdílu (mezi komorou a perfuzátem). Ovladač dokáže produkovat i analogový datový výstup. Všechny výstupy z ovladače jsou stejnosměrné, díky čemuž nedochází k emisím elektromagnetického šumu, které by případně mohly rušit ostatní přístroje.

Jedinečný design sací kapiláry zajišťuje rovnoměrný tok odpadního perfuzátu ze středové komory při zachování hladké, konstantní hladiny perfuzátu uvnitř v komoře. Sací trubici lze upravit podle hloubky perfuzátu a má nízký profil, takže si nepřekáží s případnými dalšími přístrojovými sondami.

Destička tepelného výměníku je navržena tak, aby seděla na 22mm posuvný nosič (spolu s odvětrávaným dvojitě zaskleným krytem pro případné studie hypoxie) nebo na 35mm Petriho misku. Další případné nosiče a komory pro jiné speciální konstrukce jsou k dispozici na vyžádání.

Výměník tepla je namontován na stolek mikroskopu pomocí izolačního kruhového adaptéru. Kroužek má průměr 108 mm a 110 mm, díky čemuž je jednotka vhodná pro většinu klasických i inverzních mikroskopů. Jiné adaptační kroužky vhodné pro konkrétní mikroskop je možné dodat na vyžádání.